Co to właściwie są falowniki i optymalizatory mocy?


Panele fotowoltaiczne są prężnie rozkręcająca się technologią, która ułatwia życie jego użytkowników. Spora część osób ma wiedzę co znaczy fotowoltaika, lecz tylko nieliczni interesowali się tym tematem na tyle, by dowiedzieć się, na jakiej zasadzie pracują odrębne elementy tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są istotną częścią w fotowoltaice. Firma Solcity – https://solcity.pl/falowniki-solaredge/ z Białegostoku działa przy użyciu technologii Solaredge, co gwarantuje użytkowanie instalacji przez długi czas. Nie ma znaczenia, czy dopiero zastanawiasz się nad montażem tych paneli, czy jesteś już ich posiadaczem to na pewno pozyskanie wiedzy w tym zakresie będzie pożyteczne.

Do czego służą falowniki i optymalizatory mocy?

Aby zrozumieć funkcjonowanie paneli fotowoltaicznych, trzeba rozróżniać ważne części tego systemu. Falowniki służą do zmiany stałego prądu w przemienny. To powoduje, że można regulować częstotliwość napięcia. Bardzo istotna jest wydajność falownika, ponieważ wpływa to na jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Oprócz tego pełni rolę monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego prawidłowe zabezpieczenie. Wizualnie przypomina skrzynkę i często można ją zauważyć w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge zmienia prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie powiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. Podczas pracy paneli monitorują wydajność każdego modułu i przekazują wszystkie dane do systemu. Dzięki temu można mieć pod kontrolą działanie całej instalacji.

Uzyskaj więcej za pomocą technologii Solaredge

Jest to niekonwencjonalna technologia polegająca na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Gwarantuje to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas pracy nad projektem. Technologia solaredge cechuje się najwyższą jakością, która pomaga zniwelować ryzyko zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz niezawodność falownika. Falownik SolarEdge został przeznaczony do współpracy razem z optymalizatorami mocy, dzięki czemu cały system jest mniej złożony oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim używa tej technologii, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.