Czemu wizyta u groomera to kosztowna sprawa?


W coraz większej liczbie miejsc można zauważyć salony świadczące zabiegi kosmetyczne dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej higieny psów pojawiły się też nowe branże ekonomii. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które gwarantują naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, trzeba wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w praktyce również kotami. Co więcej, jego praca nie polega wyłącznie na strzyżeniu, a często na całościowej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak na każdą kieszeń. Wynika to z kilku elementów, które determinują finalną cenę wizyty.

Jaki zakres obowiązków ma psi fryzjer?

Psi fryzjer przede wszystkim zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Myje je i odrobacza. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i stylowe przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego szereg instrumentów, nieraz dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach trudnodostępnych. Psu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one usługom dezynfekcji. Dokładne obejrzenie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi stuprocentowo oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych naleciałości.

Jednym z bardziej opłacalnych działań groomera jest przygotowywanie zwierząt na pokazy. Jest to przy tym jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość gości groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko sporo kosztują, ale także muszą być pielęgnowane w należyty sposób.

Właściciele takich zwierząt, niejednokrotnie traktują je jako inwestycję. W związku z tym wożą je na pokazy. Na tego typu wystawie pies musi prezentować się idealnie. Właśnie pod kątem takich przedsięwzięć przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też wątpliwości co do tego, że właścicielami psów rasowych są przeważnie osoby majętne. To kolejny argument tłumaczący stosunkowo wysokie ceny zabiegów u groomera.

Wiedza, którą musi mieć groomer

Psi fryzjer musi posiąść wiedzę z wielu dziedzin. Jest to wiedza akademicka z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki właściwemu zapleczu groomer jest w stanie znaleźć wspólny język z każdym psem.

Psie rasy mogą różnić się od siebie diametralnie. W związku z tym od groomera oczekiwane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad dowolnym zwierzakiem. Jest to istotne, ponieważ psy czesto buntują się kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem konieczne jest ukończenie odpowiednich kursów. Jednak rzeczywistość jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na przyswajanie wiedzy i doświadczenia, również powoduje, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać lepszej zapłaty.

Prowadzenie firmy też kosztuje

Komentując ceny danych produktów lub usług często pomija się ważny czynnik jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Sprzęt do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi potrzeba opłacenia pracowników.

Reszta, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od owego zarobku oczywiście trzeba odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca realia.