Jak myć powierzchnie metalowe?


Metalowe fragmenty są coraz popularniejsze w domowych meblach. Metal to materiał na tyle długotrwały, że rewelacyjnie wpasuje się w większości elementów – wykonanych z drewna a także szklanych. Mogą to być nogi od drewnianego lub szklanego stolika albo po prostu cały metalowy mebel – taki jak np. krzesło, biurko lub stolik kawowy. Nie jest niczym odkrywczym, że o każde meble ,musimy odpowiednio zadbać, dowiedzmy się, jak odpowiednio czyścić metalowe powierzchnie w naszym domu.

Powierzchnie metalowe w domach

Powierzchnie metalowe, które zaimplementowane są w naszym domu, z reguły są łatwe w czyszczeniu. Ale tak, jak w kwestii innych mebli i elementów dekoracyjnych, powinny być regularnie czyszczone, a takie czyszczenie powinno się odbywać z użyciem dobrych specyfików. Domowe powierzchnie metalowe należy czyścić regularnie i delikatnie. Najlepszą i najbardziej sprawdzoną metodą jest użycie mokrej ściereczki z mikrofibry, w celu starcia kurzu, iz kolei jeśli powierzchnia potrzebuje zdecydowanego czyszczenia – można skorzystać z pomocy płynu do naczyń rozcieńczonego z wodą. Takie połączenie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku delikatnych fragmentów.

Czyszczenie powierzchni metalowych z zaawansowaną korozją

W przypadku, kiedy na metalu zwłaszcza takim, który pełni istotną funkcję w konstrukcji lub jest jej kluczowym elementem, pozbycie się korozji będzie bardziej mozolnym procesem. Aby usunąć korozję z metalu istnieją dwa sposoby – chemiczny lub mechaniczny. Każdy z nich charakteryzuje się innym poziomem ryzyka, dla nas, jako potencjalnych wykonawców takiej operacji. Proces jest zdecydowanie bardziej niebezpieczny, ponieważ do jego wykonania potrzebujemy środków żrących. Z kolei do drugiego z nich, wykorzystujemy szczotki techniczne lub szczotki druciane. Mechaniczna metoda czyszczenia metalu jest często stosowana w przypadku większych powierzchni.