Jak urządzić piwnicę?


Bezsprzecznie projektant wnętrz w Warszawie dokonując aranżacji piwnicy ma ciężkie zadanie. Zdecydowanie w tym pomieszczeniu jest duży potencjał, i warto go pomysłowo użyć.

Aranżacja piwnicy – od czego zacząć?

To co powinno Ci przyświecać, aby odnaleźć perfekcyjny pomysł na piwnicę, to urządzić ją tak, aby była funkcjonalna. Przy odrobinie wyobraźni taki pokój może być centrum rozrywki lub po prostu pomoże z organizacją w domu. Dzięki piwnicy możesz pozbyć się między innymi zbędnych szaf z sypialni czy też sprzętów AGD, zabierających przestrzeń w łazience. Pamiętaj, że ważną rolę podczas aranżacji piwnicy odgrywa jednak projekt. Niewątpliwie odpowiedni plan uwzględnia wielkość pomieszczenia w piwnicy wraz z warunkami jakie tam panują. Ważne jest też aby piwnica była zaaranżowana zgodnie z trendami, jakie panują. Niemniej jednak wybierając profesjonalnego projektanta wnętrz będziesz mieć pewność że salon w piwnicy będzie perfekcyjnie zaaranżowany.

Jakie style we wnętrzarstwie są obecnie w trendach?

Style w urządzaniu wnętrz w bieżącym roku są bardzo zróżnicowane. Na początku możemy zaobserwować, modę na styl minimalistyczny oraz fascynację naturą, z drugiej zaś strony widzimy trenda na oryginalne eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w bieżącym roku powróciła do wnętrzarstwa moda z lat 80. Zauważamy też u projektantek inspirację stylem orientalnym. Wystrój domu, zwłaszcza pokojów do spania w bieżącym roku, są oparte na miękkich tapicerkach a także przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Wygraną tkaniną będzie welur, który nie dość, że jest miękki, to świetnie odbija światło, dzięki czemu jest to idealny materiał do eleganckich wnętrz.