Jakie kadzidła będą dla Ciebie najlepsze?


W ostatnim czasie aromaterapia przyciąga coraz większe rzesze ludzi. W wielu miejscach znajdziemy kadzidła w kilku różnych formach. Najbardziej popularne są kadzidła w postaci patyczków, ale w internecie kupimy również inne ich formy. Jeżeli jesteś zaciekawiony tym jak wyciszyć się po trudnym dniu w pracy, wypróbuj te aromatyczne substancje.

Wszystkie odmiany kadzideł, które tu przedstawiamy, nabędziesz w sklepie ezoterycznym Ezolove

Jak wyglądają kadzidła naturalne?

Kadzidła naturalne odróżniają się przede wszystkim formą, w jakiej możemy je zakupić. Na ogół natrafimy na całe wiązanki ziół i drewienek. Kupując taki wyrób widzimy dogłębnie co się w nim znajduje, nie zawiera nienaturalnych aromatów czy też dodatków. W trakcie spalania tego typu kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które intensywnie roztaczają woń. W celu zastosowania takiego kadzidła wystarczy zapalić pęczek ziół albo drewienko, które kolejno można odłożyć na naczynie lub trzymać w dłoni i odczekać aż zapach rozejdzie się w mieszkaniu.

Jak wyglądają kadzidła stożkowe?

Kadzidła stożkowe to kolejna ciekawa struktura. Jeżeli tylko posiadamy właściwą podstawkę to wykorzystanie ich będzie wyjątkowo atrakcyjne. Kadzidła te wyróżniają się przeciwnym dymieniem, czyli następuje ono od dołu. Jest to idealny produkt, który sprawdzi się tak samo przy aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła wraz z podstawką, przez wzgląd na oryginalny kształt i efekt, będą doskonałymprezentem.

Kadzidła posiadają przeróżne olejki eteryczne, co sprawia, że możemy dostać je w różnych mieszankach zapachowych. Ich działanie może przynieść ulgę w migrenach a także bólach stawów i mięśni, co jeszcze bardziej pokazuje, że będzie to doskonały prezent dla bliskiej Ci osoby.

Które kadzidła są lepsze – patyczki czy sznureczki?

Kadzidła w postaci patyczków są najpopularniejszym z rodzajów kadzideł. Możemy kupić je także w marketach. Patyczki obklejone są wysuszoną i zmieloną mieszaniną ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są super proste w zastosowaniu, wystarczy zapalić ich końcówkę i jak tylko zacznie lecieć dym, można zgasić ogień. Kadzidełka możesz wsadzić do naczynia, które będzie je utrzymywać w pionowej pozycji, położyć na podstawkę, lub włożyć w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są klasycznymi kadzidłami nepalskimi. Wykonane są z rozdrobnionych ziół i przypraw, zawinięte w papier i ostatecznie bardzo często nawilżone olejkami eterycznymi. Te kadzidełka mogą być stosowane również jako zapachy do szaf, wtedy nie należy ich palić, a tylko powiesić w miejscu docelowym. Aby zapalić kadzidło sznureczek wystarczy podpalić jedną końcówkę tak żeby się delikatnie tliła. Sznureczki wypalają się dosyć prędko, ale bardzo długo pachną.

Które kadzidełko jest dla Ciebie? To jest uwarunkowane Twoimi wymaganiami i zainteresowaniami. Jeżeli lubisz mocne ziołowe wonie – sięgnij po kadzidło naturalne. W przypadku kiedy wolisz powszechne, dostępne w wielu miejscach produkty, bardzo dobrze sprawdzi się kadzidło patyczek, a łagodne, długo unoszące się w powietrzu zapachy otrzymasz jeśli kupisz kadzidło sznureczek. Jeśli jednak lubisz terapię wzrokową, lub potrzebujesz podarunku dla przyjaciela – polecamy kadzidełko stożkowe, super jeżeli będzie w komplecie z podstawką.