Jakie są cechy charakterystyczne pomieszczenia w stylu loft i jak go urządzić?


Wnętrza w stylu loftowym to coś, co w ostatnich latach skradło serca wielu osób. Zdecydowanie częściej niż kiedyś, możemy spotkać mieszkania urządzone w stylu loftowym, ponieważ są tak samo użyteczne oraz mają świetny design. Jakie są cechy charakterystyczne stylu loftowego i jak urządzić takie wnętrze?

Cechy dzięki którym rozpoznamy loft

Loft, często nazywany jest również stylem industrialnym. Czemu? Ponieważ najważniejszą i najbardziej charakterystyczną cechą pomieszczeń loftowych jest funkcjonalność. Wolne miejsce, które mamy w pomieszczeniu ma za zadanie służyć do tego, aby wygodnie się mieszkało a każdy jej metr był w stu procentach spożytkowany . Mocno zwraca się również uwagę na to, aby we wnętrzu panował minimalizm, który zdecydowanie ułatwia wykorzystanie przestrzeni na przedmioty codziennego użytku .
W urządzaniu pomieszczeń loftowych chodzi przede wszystkim o to, aby całe wolne miejsce było wykorzystane w sposób funkcjonalny dla lokatorów. Kolory w niej panujące to w większości czerń, biel i odcienie szarości. Oczywiście jeśli ktoś ma inną wizję to nic nie stoi na przeszkodzie, gdyż jak wiadomo – kolory są kwestią gustu i indywidualnie dobieramy je względem własnych upodobań.

Jak urządzić swój pierwszy loft?

Mówiliśmy już o kolorystyce wobec tego przyszedł czas na materiały, najlepiej sprawdzające się w lofcie. Drewno, metal i cegła to najczęściej wykorzystywane elementy, które spotkamy w stylu industrialnym. Przede wszystkim dlatego, iż są one ponadczasowe i doskonale wyglądają we wszystkich połączeniach kolorystycznych – szczególnie z przedstawionymi wyżej barwami, które są po prostu uniwersalne. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wnętrze będzie surowe i zimne,i bardzo zasadnicze, jednak nie ma ściśle określonych reguł, których musimy przestrzegać. To przecież nasze mieszkanie, możemy poeksperymentować np. jedna ze ścian będzie pomalowana na inny kolor lub jeżeli mieszkamy w starszym budynku, można się zastanowić czy warto wygładzać ścianę, zawsze mamy możliwość zostawić “gołą” cegłę. Wnętrzne musi być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble industrialne Warszawa. Industrialne to znaczy jakie? Meble mają po prostu spełniać swoje podstawowe zadanie; w pierwszej kolejności funkcjonalność, potem dopiero kwestie wyglądu. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzą się meble zrobione z drewna i metalu. Skromne rozwiązania w przypadku pomieszczeń industrialnych są najlepsze. Jak już zostało powiedziane, chodzi w szczególności o to, żeby mieszkania spełniały swoje najważniejsze zadanie – były wykończone pod nasze potrzeby i sprawdzały się pod każdym kątem, zarówno w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.