Jeśli podłogi z drewna, to tylko od cenionych producentów


Po wybudowaniu domu nadchodzi czas na urządzanie wnętrz. Wówczas jednym z istotniejszych decyzji przed jakimi staje właściciel jest wybór odpowiedniej, długotrwałej podłogi. Należy pamiętać, że jest to zakup na lata i opłaca się postawić na odpowiedni gatunek i trwałość na pierwszym miejscu. Podłoga oprócz trwałości powinna być łatwa do czyszczenia, a jednocześnie sprawiać, że wnętrze stanie się przytulne. Są to przyczyny, dla których należy postawić na podłogi z drewna. Tego typu podłogi warto także zastosować w kuchni, oczywiście nie zapominając o odpowiedniej pielęgnacji. Po położeniu podłogi można również drewno zaimpregnować właściwymi preparatami. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie drewno, a nie przepadającymi za tradycyjnymi płytkami. Nie ma znaczenia czy mieszkamy w niewielkiej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Warto znaleźć wartego zaufania producenta podłóg drewnianych, charakteryzujących się pięknym wyglądem i wysoką trwałością. Renomowani producenci oferują najwyższej jakości produkty, które będą cieszyły oko przez wiele lat. Gdzie szukać doskonałych podłóg z drewna? Jakiego producenta wybrać?

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Gdyni

Boen – wieloletnia tradycja

Firma Boen jest producentem drewnianych podłóg mogącym pochwalić się wieloletnią tradycją. Jej korzenie sięgają XVII wieku. Obecnie jest to jeden z najważniejszych dostawców na rynku, mający swoje filie w ponad 50 krajach świecie. Jednym z najpopularniejszych wyrobów tego przedsiębiorcy jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, a także projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen ma bardzo rozbudowaną gamę kolorystyczną od jasnych, do bardzo ciemnych. Wybór jest szeroki, również jeśli chodzi o odcienie. W ofercie są podłogi olejowane, a także lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która zdobyła liczne nagrody dzięki zaimpregnowaniu innowacyjnym lakierem. 

Tarkett – lider w nowoczesnych rozwiązaniach

Jest to producent, który na pewno zrewolucjonizował branżę podłóg z drewna, a to za sprawą deski Lindermana. Jest to połączenie parkietu, i parkietu wielowarstwowego. Użycie tej metody pozwala na zapobieganie obkurczaniu się drewna, co jest normalnym procesem. Tarkett jest właścicielem zakładów produkcyjnych prawie na całym świecie, co stawia go na pozycji lidera w branży podłóg z drewna. W swoim asortymencie producent umieścił poza podłogami drewnianymi również winylowe i laminowane. Kiedy nie ma możliwości zastosowania desek o standardowej grubości, Tarkett wprowadził do swojego asortymentu deskę fornirowaną. W ofercie tej firmy jest dużo opcji kolorystycznych od prawie białych, aż po całkiem ciemne. 

Ekologia w produkcji podłógdrewnianych -Abaro

Ten renomowany producent podłóg z drewna w swojej ofercie ma również produkty, które szczególnie przypadną do gustu osobom ceniących sobie troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje podłogi impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami tłoczonymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro posiada także szeroki wybór kolorów, szerokości deski, oraz grubości. Producent zaprojektował dwie główne linie produktów- klasyczną i Old Collection. Linia klasyczna charakteryzuje się wykończeniem przy użyciu przyjaznych dla zdrowia wosków roślinnych. Idealnie impregnują drewno, a także pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym użytkownikom podłóg przeprowadzać prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie uszkodzenia we własnym zakresie. Seria Old Collection to gama podłóg ręcznie postarzanych, które na końcu procesu produkcji impregnowane są trwałymi olejami. Zastosowane surowce są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku wszystkie partie desek mają swój jedyny, niepowtarzalny wygląd. Nie ma dwóch identycznych partii. Seria ta może także delikatnie zmieniać swój kolor nawet do sześciu miesięcy po zamontowaniu. 

Dąbex – firma rodzinna z tradycjami 

Dąbex jest czołowym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna posiadająca 60 letnią tradycję. W swojej ofercie ma zarówno parkiety lite, jak również parkietowe czy przemysłowe. Przedsiębiorstwo może także pochwalić się wyjątkową dbałością o środowisko, szczególnie troszcząc się o równowagę leśną. Drewno, które przeznaczone jest do robienia podłóg zostało uzyskane w sposób jak najmniej zaburzający   równowagę leśnego ekosystemu. Producent oferuje rozbudowaną gamę kolorystyczną drewna, a także ma w swoim asortymencie produkt szyty na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga robiona na specjalne życzenie, przez co okres oczekiwania na gotowy produkt może się nieco wydłużyć. Poza tym wyjątkowym produktem w ofercie jest również parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, oraz deska dwuwarstwowa.

Producent z Polski – Jawor parkiet

Jawor jest przedsiębiorcą będącym na rynku polskim już od 25 lat. Jej asortyment charakteryzuje się szerokim wyborem parkietów oraz desek dwuwarstwowych, które są szczególnie nie odkształcające się. Aby zagwarantować świetną wytrzymałość swoich wyrobów, producent nakłada na swoje deski aż osiem warstw lakieru, albo trzema warstwami olejowosku. Podłogi tej firmy charakteryzują się niezwykłą trwałością, a także dbałością o najmniejszy drobiazg. 

Kaczkan -rodzinna firma od desek dwuwarstwowych

Kaczkan jest producentem polskim, będącym na rynku od 30 lat. Jego najważniejszym produktem jest deska dwuwarstwowa. W swoim asortymencie ma urozmaiconą gamę kolorystyczną, oraz różne faktury. Firma bardzo dba o nie degradowanie środowiska naturalnego, jednocześnie troszcząc się o najwyższą jakość swoich wyrobów. Drewno, które jest przeznaczone do produkcji podłóg spełnia najważniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, oraz posiada wszystkie certyfikaty wymagane przez UE.