Na jakim parkiecie tańczy się najlepiej?


Parkiet taneczny w domowym zaciszu to z pewnością był interesujący temat w okresie pandemii. Wobec zamkniętych barów, ludzie częściej widywali się w domowych warunkach. Więc imprezy oficjalnie nie miały miejsca, natomiast nieoficjalnie przyjaciele mogli się skrzykiwać.

Warunki domowe przeważnie są uboższe niż możliwości lokali. Jednak pomysłowe głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli posiada sie wystarczającą powierzchnią, tylko wyobraźnia może być limitem w wymyślaniu rozwiązań.

Uważaj jak tańczysz, bo parkiet bywa śliski

Domowe sale taneczne to alternatywa nie tylko dla konspiracyjnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To także świetna sprawa dla wszystkich fanów tańca. Zwolenników nauki różnych styli tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą rośnie popyt na miejsca, gdzie mogliby ćwiczyć. W sytuacji gdy mamy odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu, aranżacja takiego miejsca wydaje się interesującym pomysłem.

Trzeba być świadomym, że jest to zajęcie czasochłonne. Aby wszystko tworzyło jednolitą całość konieczny jest projekt i wydatek w postaci czasu i pieniędzy.

Aktywność ta startuje od zbadania miejsca, gdzie będzie znajdować się parkiet. Potem należy zaprojektować i dostosować elementy do aranżowanego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od paru kwestii – żadnej z nich nie można pomijać.

Przede wszystkim typ parkietu będzie zależał od tego, czy powstaje on z myślą o użytkowniku prywatnym, czy też masowym.

Szkoły tańca bądź domy kultury powinny brać pod uwagę prawdopodobieństwo bardziej intensywnej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, ważne jest aby wskazać jego wytrzymałość. Kolejnym ważnym aspektem jest typ podłoża, na które kładzie się podłogę. Przykładowo w momencie gdy pod parkietem jest beton powinno się zakupić piankę amortyzującą. Szczególnie w przypadku upadków może się ona okazać zbawcza.

Charakter miejsca powinien być brany pod uwagę gdy wybiera się parkiet. Przy różnych stylach tańca sprawdzają się różne konstrukcje. Jeśli parkiet ma być używany do hobbystycznego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak wiedzieć, że istnieją idealnie wypłaszczane, lub też antypoślizgowe podłogi.

Parkiet w domu?Spytaj fachowca

Istnieją różne sposoby instalowania parkietu. Często stosuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne maszyny, które pomogą kleić podłogę. Niektóre odmiany paneli można własnoręcznie ściągać i zakładać przy pomocy klucza nasadowego.

Jeśli nie czujemy się pewni w tej kwestii można skontakować się z ekspertem. Pracownicy odpowiednich sklepów pomogą nam nie tylko wybrać parkiet, ale też go ułożyć.

Dadzą nam też wskazówki dotyczące pielęgnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni wydatnie przyczynia się do utrzymania ich w dobrej kondycji i wydłuża ich żywotność.