Najlepsze sposoby na pozbycie się owadów


Najbardziej irytują w lecie. Insekty mają wtedy najlepszy moment na rozmnażanie się i przy okazji drażnienie ludzi. Brzęczą, gryzą i nikt ich nie lubi. Potrabią być jak hydra – na miejsce jednego zabitego przylatuje następne pięć. Można spotkać różne metody walki z nimi – od naturalnych do chemicznych dróg. Stosuje się różne lepy i wabiki, w drzwiach i oknach montuje się moskitiery we Wrocławiu. Wrocław, Białystok czy Praga – problem dotyka niemal wszystkich miejsc na naszej szerokości geograficznej. Jakie są najbardziej skuteczne sposoby radzenia sobie z owadami?

Jak pozbyć się owadów na dworze?

Kiedy za oknem jest ciepło aż chce się żyć. W okresie od kwietnia do września chętnie spotykamy się z przyjaciółmi w plenerze. Ogródki działkowe, stoliki z parasolkami w knajpach, jeziora – wszystko to tętni życiem. Latu towarzyszy woń grilla. Jednak nie tylko. Towarzyszy mu często brzęczenie komarów i pozostałych owadów. Potrafią one popsuć całą radość z takich wydarzeń. Można je jednak zwalczać.

W lecie w sklepach wzrasta zapotrzebowanie na wszelkiego typu spraye, żele czy specyfiki, których zadaniem jest odstraszanie komarów i innych owadów. Nasza krew jest zachęcająca dla tych latających prześladowców. Wiele razy udało się dowieść, że sklepowe środki owadobójcze są efektywne. Co prawda ich zapach nie jest najpiękniejszy, za to ich działanie może zagwarantować spokojnie spędzonego grilla czy wyjazd za miasto.

Są również bardziej naturalne sposoby odstraszania insektów. Owady, a zwłaszcza komary są bowiem bardzo wrażliwe na zapachy. W związku z tym wszelkie mocne zapachy je odpychają. Mowa o cytrynie, cebuli czy czosnku. Także rośliny doniczkowe lub olejki eteryczne wychodzą obronną ręką ze starć z tym letnim przekleństwem.

Latający prześladowca – jak pokonać owady?

Uchylone okna i drzwi to podstawa w lecie. Upał lejący się z nieba bywa trudny do wytrzymania w zamkniętych pomieszczeniach. Kłopot w tym, że wraz ze świeżym powietrzem, do naszych domów wpadają także komary i spółka. One również szukaja chłodu. Co więcej po zmroku przyciąga je światło i zapach naszej krwi.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z insektami są różnego rodzaju wabiki na owady. Można je nabyć w prawie każdym sklepie. Zazwyczaj przyciągają one owady swoim zapachem, a potem skutecznie uziemiają. Tego typu wabikami są np. lepy – stosuje się je przeważnie do łapania much, ale sprawdzają się też w przypadku innych owadów.

Wyjściem, które uniemożliwia owadom dostawać się do pomieszczeń są moskitiery. Wrocław może posłużyć tu za przykład. Jest to dużych rozmiarów miasto, gdzie występuje stosunkowo wysoki poziom wilgotności powietrza. Są to warunki pefekcyjne do rozwoju różnych insektów. Toteż moskitiery umożliwiają normalne funkcjonowanie Wrocławianom. Przynajmniej w domu pozwalają odetchnąć od naprzykrzających się stworzeń.