Profesjonalny sklep ogrodniczy – po czym go poznasz? Po czym można poznać profesjonalny sklep ogrodniczy?


Obecnie niemal w każdym domu można znaleźć rośliny. Nadają one wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Jednakże, żeby móc się nimi cieszyć przez długie lata, warto nie tylko zapewnić im właściwe warunki, ale także zadbać o to, aby sadzonki które wybieramy były odpowiedniej jakości ze sprawdzonego źródła. Kiedyś pragnąc zakupić sadzonkę czy to do domu, czy do ogrodu, można było znaleźć je w centrach ogrodowych, na ryneczkach ewentualnie można było odkupić od osoby prywatnej. Gdzie obecnie warto znaleźć rośliny? Są one dostępne niemal wszędzie: w internecie, w marketach budowlanych, a nawet ogólnospożywczych, w szkółkach roślin. Zazwyczaj wybierając się na codzienne zakupy można spotkać nietypowe okazy. Gdzie kupić najładniejsze rośliny do domu i ogrodu? Czy w dużych sklepach budowlanych jest duży wybór roślin i czy warto tam kupować? 

O czym trzeba pamiętać poszukując wyjątkowych okazów do domu i ogrodu?

Wybierając sadzonki warto patrzeć nie tylko na ich ogólny wygląd i koszt, ale także na jakość. Aby dobrze rosły i zachwycały nas ładnym wyglądem, po transporcie ze sklepu muszą się przyjąć w nowym miejscu. Przed wyborem warto mieć pewność, że roślina nie choruje, lub nie ma pasożytów. Warto zwrócić także uwagę na to jak był nawadniany – jeżeli ma bardzo mokre podłoże, istnieje duże ryzyko, że  korzenie zgniły i wówczas nie można go ocalić. Z tego powodu czasami opłaca się wydać więcej pieniędzy, aby posiadać gwarancję, że dany okaz będzie dobrze się rozwijał przez lata. Oczywiście bardzo istotną kwestią jest to, gdzie takie rośliny będziemy kupować. Czy sadzonki znalezione w dużym sklepie budowlanym będą tak samo dobre, jak te z centrum ogrodniczego? Gdzie najlepiej kupować rośliny?

Czy warto kupować sadzonki w centrum ogrodniczym?

Zakup sadzonek w specjalistycznym centrum ogrodniczym często jest odpowiednim pomysłem. Oprócz pięknych, dobrej jakości roślin można tam skorzystać z pomocy profesjonalistów. Na pewno dadzą wskazówki w kwestii doboru okazów, które będą pasowały do warunków, które możemy im zapewnić. Co więcej, personel znający się na roślinach umie o nie dobrze zadbać i w odpowiednim czasie potrafi zauważyć jakiekolwiek nieprawidłowości. Takim przykładem może być sklep ogrodniczy w Olsztynie –  bardzo znany i ceniony. W Abies Ogrody można zakupić zdrowe sadzonki, a także fachową poradę jak o nie dbać w domu. Ponadto można tam również skorzystać z profesjonalnego projektowania terenów zielonych, a następnie wybrać potrzebne, zdrowe sadzonki.

Kupno roślin doniczkowych w markecie

Teraz dużo marketów posiada w swojej ofercie bardziej, bądź mniej rozbudowany asortyment roślin do domów i ogrodów. Kuszą one łatwą dostępnością, oraz stosunkowo niską ceną. Idąc po codzienne zakupy można przy okazji wybrać sobie jakiegoś kwiatka. Warto zadać sobie pytanie – czy jest to korzystne rozwiązanie? Czy na pewno market jest nam w stanie zapewnić dobre i zdrowe rośliny? Często takie rośliny ładnie wyglądają w sklepie, natomiast po jakimś czasie od zakupu zaczynają marnieć. Dlaczego tak się dzieje? Często powodem złe warunki transportu ze szkółki roślin do sklepu. Taka kilkugodzinna podróż w niskich temperaturach może bardzo skrócić żywotność takiej rośliny. Ponadto w marketach nie ma wykwalifikowanego personelu, który zdaje sobie sprawę dbać o rośliny. Często efektem nieprawidłowego przechowywania kwiatów są pasożyty, które sprawiają, że kwiat po kilku dniach w sklepie obumiera. Ponadto warto być świadomym tego, że po dostarczeniu takiej rośliny do domu możemy zarazić szkodnikami nasze domowe kwiaty. Dlatego przed zakupem kwiatów w takich sklepach trzeba dobrze się im przyjrzeć. 

Czy warto kupować rośliny przez internet?

Następnym miejscem, które trzeba rozważyć kupując rośliny jest internet.Teraz Obecnie wiele sklepów z roślinami oferuje wysyłkę swoich roślin do klientów. Na pewno zaletą jest to, że można w takim sklepie dostać rzadko spotykane gatunki. Na pewno należy liczyć się z tym, że tak zakupione rośliny po dotarciu do naszego domu zmarnieją, ponieważ zaszkodzi im transport. Dlatego warto znaleźć dobre sklepy internetowe z roślinami, które mają doświadczenie w odpowiednim pakowaniu roślin, tak, aby jak najmniej uszkodzić roślinę.