W co powinna być wyposażona dobra hurtownia budowlana?


Gałąź budowlana rozwija się bardzo szybko. Popyt na budownictwo nie zmniejsza się, a firm oferujących swoje usługi w tej gałęzi ciągle przybywa. Aby podołać stale rosnącemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie muszą niezwykle dokładnie planować swój asortyment. Najlepiej dla klienta byłoby, gdyby można było całościowo zaopatrzyć się w produkty potrzebne do budowy domu – od klasycznej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni. Oczywiście szukając właściwych materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, trzeba zwracać również uwagę na koszty Budowa domu na pewno nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każdy grosz. Dlatego należy rozejrzeć się na rynku budowlanym i wybrać odpowiednią hurtownię, która oferuje pełen asortyment, dobrej jakości produkty budowlane oraz rozsądną cenę. Te wszystkie warunki sprawią, że niełatwe zadanie jakim jest wybudowanie własnego domu, stanie się choć trochę łatwiejsze. 

Z czego zbudowany jest dom?

Wiele osób musi podjąć istotną, życiową decyzję jaką jest budowa lub zakup własnego domu. Kiedy już zdecydują się na budowę, poza formalnościami muszą zmierzyć się z zatrudnieniem dobrych fachowców oraz zakupem potrzebnych materiałów budowlanych. Istotne, aby budynek od samego początku powstawał z odpowiednich, wytrzymałych produktów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez wiele lat. Po postawieniu domu nowy właściciel z pewnością chciałby móc się do niego wprowadzić i bezproblemowo mieszkać, zamiast martwić się o potencjalne naprawy i następne remonty. Dlatego już na etapie planowania zakupów warto wybrać dobrą hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie miał możliwość kompleksowo się zaopatrzyć. Jakie materiały są potrzebne przy budowie fundamentów? Najważniejsze z nich to:
  • cement,
  • piasek,
  • stal zbrojeniowa,
  • bloczki betonowe.
Oczywiście, nie można również zapomnieć o styropianie do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Przy poszczególnych krokach budowy domu takich produktów będzie coraz więcej. W kolejnych krokach potrzebne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest bardzo długa i o ile beton można zamówić w profesjonalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można kupić w hurtowni budowlanej.

Materiały niezbędne do wykończenia wnętrza domu

Kiedy zakończy się podstawowy etap budowy domu, dostaniemy wszelkie pozwolenia oraz potrzebne przyłącza zostaną już zainstalowane można przejść do kolejnego kroku czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najkosztowniejszy etap budowy nowego domu. Bez wątpienia wszystko zależy od kupionych produktów oraz wizji właścicieli. Niektórzy chcą wyremontować całość i dopiero wówczas wprowadzić się do takiego domu, inni natomiast robią to etapami remontując kolejne pomieszczenia już po zamieszkaniu. Materiały niezbędne przy wykańczaniu domu również można znaleźć w dobrej hurtowni budowlanej, są to:
  • farby,
  • podłogi,
  • armatura łazienkowa,
  • płytki,
  • listwy,
  • grzejniki.
Oczywiście ta lista niezbędnych materiałów jest o wiele dłuższa i uwazględnia ona zarówno materiały, przy których bardzo istotna jest jakość jak np. podłogi oraz takie, przy których nie jest ona istotna, czyli np. taśma malarska.

Gdzie kupować materiały budowlane?

Chcąc zaopatrzyć się w produkty budowlane naczęściej mamy do wyboru trzy rozwiązania: sklep budowlany, hurtownia budowlana lub market. Oczywiście każde z tych opcji ma swoje minusy i zalety, które należy dokładnie przemyśleć. Market budowlany ma bardzo szeroki wybór, ale nie zawsze można znaleźć tam produkty renomowanych producentów. Często też jakość obsługi klienta jest niższa niż w sklepie. Hurtownia natomiast, oferuje trochę mniejszy asortyment niż market, ale znacznie bardziej dba o jakość obsługi klientów, częściej też można liczyć na fachową radę. W przypadku sklepu budowlanego to jego główną korzyścią jest to, że można go spotkać w mniejszych miejscowościach jak np. Kartuzy – materiały budowlane. Często market, lub hurtownia zlokalizowane są w dużych miastach. Niestety minusem sklepu budowlanego jest to, że możemy napotkać tam zdecydowanie wyższą ceną a także mniejszym asortymentem. Sklepy budowlane zazwyczaj oferują doskonałą jakość produktów i zawsze służą fachową radą. Dlatego wybierając odpowiednie źródło zaopatrzenia trzeba zrobić rozeznanie w okolicy, oraz sprawdzić dostępność niezbędnych produktów. Jeżeli nieruchomość położona będzie w niewielkiej miejscowości, gdzie trudno o miejsce gdzie można kupić materiały, warto przejechać się do większego miasta. Budowa domu jest inwestycją na lata, z tego powodu warto zadbać, aby produkty z jakich będzie wybudowana były jak najlepszej jakości.